Jednou vetou

USA varovali svojich občanov pred cestovaním do Venezuely

foto: TASR, zdroj: TASR
Spojené štáty v utorok vyzvali svojich občanov, aby vzhľadom na zločinnosť a občianske nepokoje necestovali do krízou zmietanej Venezuely.

V upozornení ministerstva zahraničných vecí sa tiež uvádza, že americkým občanom hrozia únosy či zatknutie a veľvyslanectvo USA má obmedzenú možnosť im pomôcť.

USA oficiálne obvinili spoločnosť Huawei a jej finančnú riaditeľku z podvodov

Prezident USA Donald Trump podporil predsedu venezuelského parlamentu Juana Guaidóa, ktorý sa minulý týždeň vyhlásil za dočasného prezidenta, čím sa vystupňovala konfrontácia opozície s prezidentom Nicolásom Madurom. Opozícia zvolala na tento týždeň ďalšie protivládne demonštrácie, jedna bude už v stredu v Caracase.

Hovorca Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) Rupert Colville v utorok informoval, že počas prebiehajúcich nepokojov vo Venezuele bolo pravdepodobne zabitých „viac ako 40 ľudí“ – vrátane jedenástich, ktorých údajne zavraždili „neidentifikované osoby“ v súvislosti s rabovaním. Zabitý mal byť taktiež jeden príslušník národnej gardy. Od pondelka do stredy zatkli venezuelské bezpečnostné zložky 850 ľudí vrátane 77 detí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia