Jednou vetou

USA: Zadržaný migrant z Mexika zomrel v nemocnici

Plot na hraniciach Mexika a USA v Novom Mexiku

Foto: TASR/AP

Migrant z Mexika, ktorého zadržali pri opakovanom ilegálnom prekročení hraníc do USA, zomrel v utorok v nemocnici v štáte Texas.

Muž vo veku 45 rokov sa v čase svojej smrti nachádzal vo väzbe, informovali v pondelok miestneho času oficiálne miesta. Podľa agentúry DPA sa už predtým sťažoval na zdravotné problémy. Presná príčina úmrtia sa musí ešte vyšetriť.

Po smrti dvoch detí z Guatemaly z vlaňajšieho decembra je tento Mexičan treťou osobou v priebehu troch mesiacov, ktorá zomrela počas väzby, uviedli americké médiá.

USA predĺžia svoju misiu na hranici s Mexikom

Mexičana chytila 2. februára texaská polícia na hraničnom priechode Roma. Muž požiadal o zdravotnú pomoc. Následne ho previezli do nemocnice a po krátkom čase dali opäť do väzby.

Nasledujúci deň sa znova dostal do nemocnice, kde mu lekári diagnostikovali cirhózu pečene a zlyhávanie srdca. Muž v utorok zomrel.

Zastupujúci hovorca Úradu colnej a pohraničnej ochrany (CBP) Andrew Meehan označil smrť mexického migranta za „tragédiu“. CBP sa aj naďalej zasadzuje za „bezpečnú a humánnu starostlivosť“ o osoby nachádzajúce sa vo väzbe.

Môže vás zaujímať

TALIANSKO: Rím aj Vatikán otvárajú najväčšie turistické atrakcie