USA zaviedli sankcie voči štyrom dôstojníkom venezuelskej kontrarozviedky

Americký prezident Donald Trump.

Foto: TASR/AP

Americké ministerstvo financií zaviedlo v piatok nové sankcie voči štyrom dôstojníkom venezuelského Generálneho riaditeľstva vojenskej kontrarozviedky (DGCIM), informovala agentúra AP.

Opatrenia zmrazia štvorici všetky aktíva v USA a zabránia americkým firmám a fyzickým osobám uskutočňovať s nimi transakcie.

Spojené štáty minulý týždeň zaviedli rovnaké sankcie voči GDCIM v reakcii na smrť námorného kapitána Rafaela Acostu Arévala, uvádza na svojej webovej stránke denník The New York Times.

Trump aj Bolton trvajú na tom, že USA zostrelili iránsky dron

Acosta bol v skupine 13 osôb zadržaných v júni za údajnú účasť na príprave vojenského prevratu. Jeho právnik, opozícia i viaceré západné štáty majú podozrenie, že Acostu vo vyšetrovacej väzbe mučili a v dôsledku toho aj zomrel. Vláda venezuelského prezidenta Nicolása Madura potvrdila Acostovu smrť 29. júna, čo bolo osem dní po jeho zatknutí.

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa už na sankčný zoznam zaradila Madura a viac ako 100 ďalších venezuelských štátnych predstaviteľov a ľudí z prezidentovho úzkeho okruhu.

Môže vás zaujímať

Šéfa spravodajskej služby vinia zo zlyhania v spojitosti s útokmi na Srí Lanke