Jednou vetou

USA zrejme vyšlú k hraniciam s Mexikom ďalších 300 svojich vojakov

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Americké ministerstvo obrany (Pentagón) pravdepodobne vyšle na hranice medzi Spojenými štátmi a Mexikom ďalších približne 300 príslušníkov svojich ozbrojených síl, ktorí by pri plnení svojej úlohy mohli prichádzať do priameho kontaktu s migrantmi. Informovala o tom v piatok agentúra AP s odvolaním sa na amerických predstaviteľov.

Charles Summers, hovorca amerického ministra obrany Patricka Shanahana, uviedol, že Shanahan by mal schváliť príslušný návrh, ktorý vznikol v reakcii na výzvu ministerstva vnútornej bezpečnosti USA na ďalšiu vojenskú pomoc.

Summer spresnil, že príslušný návrh by zahŕňal „úpravu“ súčasnej politiky zameranej na vyvarovania sa priameho kontaktu s migrantmi na hranici s Mexikom. Kontakt by však bol potrebný na plnenie úloh, ako je poskytovanie stravy, právna pomoc a preprava zadržaných migrantov.

Trump očakáva, že novú obchodnú dohodu s Japonskom podpíšu v krátkom čase

K americko-mexickej hranici vyslal Pentagón už približne 2900 vojakov v aktívnej službe. Na hranici tiež pôsobí aj zhruba 2000 príslušníkov Národnej gardy. Vojaci majú plniť širokú škálu úloh, nemajú sa však dostávať do priameho kontaktu s migrantmi snažiacimi sa prekročiť hranicu s Mexikom.

O príslušnom návrhu ako prvý informoval denník The Washington Post.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem