Jednou vetou

Ústavný súd ČR zamietol Kramného sťažnosť

Peter Kramný

foto: TV NOVA

Sťažnosť na český ústavný súd zvrat v kauze Kramný nepriniesla. Ústavný súd ju totiž zamietol. Petr Kramný však svoju vinu za smrť manželky a dcéry v egyptskej Hurghade, za ktorú ho ostravský krajský súd poslal do väzenia na 28 rokov, stále odmieta. Jeho obhajkyňa Jana Rejžková bude žiadať obnovu konania, informoval vo štvrtok spravodajský server tn.nova.cz.

Ústavný súd Kramnému vyčítal, že vo svojej sťažnosti iba opakuje námietky, ktoré už predchádzajúce súdy vyriešili a „adekvátne sa s nimi vyrovnali“. To, že Kramný očakáva, že ústavný súd bude znovu prípad preskúmavať, je podľa sudcu spravodajcu neprípustné.

Skutkový stav veci podľa ústavného súdu už dostatočne preverili predchádzajúce súdy a k extrémnemu nesúladu medzi dôkazmi a zistením súdu podľa ústavného súdu nedošlo.

Súd, ktorý Kramného v roku 2016 odsúdil, nevyjadril pochybnosti o tom, že Kramný v hotelovej izbe na dovolenke v egyptskom letovisku Hurghada v roku 2013 manželku Moniku (†36) a dcéru Kláru (†8) úmyselne usmrtil. Smrť nastala podľa súdu tak, že obžalovaný ich vystavil účinkom elektrického prúdu.

Predtým sa špekulovalo o otrave, pretože Kramný tvrdil, že obidvom bolo zle z jedla.

Môže vás zaujímať

Juan Carlos I. sa údajne zdržiava v Dominikánskej republike