Jednou vetou

Útočník, ktorý napadol nožom utečencov, dostal päť rokov

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Na päť rokov väzenia odsúdili v stredu na juhu Nemecka 70-ročného nemeckého občana, ktorý vo februári zaútočil nožom na štyroch utečencov. Muža súd uznal za vinného z pokusu o vraždu a vážneho ublíženia na zdraví.

Muž v priebehu súdneho konania v meste Heilbronn svoju vinu priznal a ospravedlnil sa. Odsúdený uviedol, že v čase incidentu bol veľmi opitý, informovala agentúra DPA.

„Nie som xenofób ani pravicový extrémista,“ napísal muž v listoch obetiam, ktoré boli prečítané aj na súde. Muž napísal, že v čase útoku, ktorý sa odohral 17. februára tohto roka na námestí v Heilbronne, bol „hrozne opitý“ a že si na svoje konanie nemohol spomenúť.

Zatkli päť Albáncov podozrivých z pašovania sýrskych migrantov

Podľa žaloby Nemec bodol kuchynským nožom štyroch mladých mužov v domnienke, že ide o čakateľov o azyl. Vo svojich prvých vyjadreniach po incidente povedal, že chcel vyslať znamenie „proti nemeckej utečeneckej politike“. Reagujúc na tieto svoje slová neskôr povedal, že tento názor už viac nezastáva.

Afganec, ktorý mal tom v čase 17 rokov, utrpel pri útoku vážne zranenia, zatiaľ čo 25-ročný Iračan a 19-ročný Sýrčan utrpeli ľahšie zranenia. Štvrtej osobe sa podarilo utiecť bez zranení.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia