Jednou vetou

Útočník z Floridy bol údajne členom ultranacionalistickej milície

Devätnásťročný Nikolas Cruz je obvinený zo 17 vrážd

foto: TASR/AP

Líder americkej belošskej ultranacionalistickej organizácie Jordan Jereb tvrdí, že Nikolas Cruz, podozrivý zo stredajšej streľby na floridskej strednej škole, pri ktorej zahynulo 17 ľudí, bol členom jeho skupiny a zúčastňoval sa polovojenských výcvikov v meste Tallahassee. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Jereb, vodca skupiny Milícia Floridskej republiky, uviedol, že jeho organizácia chce dosiahnuť, aby sa Florida stala rasovo čistým belošským štátom. Povedal, že skupina organizuje „spontánne a nepravidelné demonštrácie“, pričom sa usiluje nebyť súčasťou moderného sveta.

Jareb poznamenal, že Cruza nepozná osobne, a že „konal na vlastnú päsť a jedine on je zodpovedný za to, čo urobil.“ Tiež dodal, že Cruz mal „problémy s dievčaťom“ a myslí si, že načasovanie útoku na Deň svätého Valentína nebolo náhodné.

Devätnásťročného Nikolasa Cruza obvinili po streľbe na floridskej strednej škole v meste Parkland zo 17 úkladných vrážd a súd vo štvrtok nariadil jeho väzobné stíhanie bez možnosti zloženia peňažnej záruky. Stredajší masaker je najkrvavejšou streľbou v škole v USA za posledných päť rokov.

Môže vás zaujímať

POĽSKO: Prezident vymenoval predsedníčku najvyššieho súdu