Jednou vetou

Útočníka z Ravensburgu odzbrojil primátor mesta

Ilustračné foto

foto: pixabay

Nemeckí vyšetrovatelia útoku nožom v centre Ravensburgu neďaleko Bodamského jazera na juhu krajiny nemajú indície, že by išlo o teroristický útok. Informovali o tom internetové vydanie denníka Bild i tlačová agentúra DPA.

Podľa údajov internetového serveru Schwaebische mladší útočník v piatok popoludní nožom ťažko zranil tri osoby v centre metropoly regiónu. Podľa očitých svedkov bodol prvého človeka po výmene názorov na zastávke autobusov, druhou napadnutou osobou bol muž, ktorý mu chcel zabrániť v bodaní a tretiu zranil pri neďalekom kine.

Ako medzičasom vyšlo najavo, muža odzbrojil primátor mesta Daniel Rapp, ktorý sa náhodou zdržiaval v lokalite a ocitol sa zoči-voči útočníkovi, ktorého vyzval, aby skrvavený nôž položil na zem, čo sa aj stalo. Primátor nepozná podľa vlastných slov ani útočníka, ani žiadnu z poškodených osôb.

V nemeckom Ravensburgu útočil muž nožom

Polícia útočníka v krátkom čase zadržala, avšak predbežne nezverejnila žiadne údaje o jeho identite, ale ani o totožnosti poškodených, ktorých previezli do nemocnice. Jedna z troch zranených osôb je podľa dostupných informácií v ohrození života. Motív činu zostáva nejasný.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia