Jednou vetou

Útok na kostol v Burkine Faso neprežili piati ľudia vrátane kňaza

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Päť ľudí vrátane kňaza zahynulo pri útoku na kostol v Burkine Faso. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na bezpečnostné zdroje. V tejto africkej krajine zaznamenali v posledných rokoch nárast vrážd, z ktorých sú obviňovaní džihádisti.

Nedeľňajší útok v malom meste Silgadji bol prvým namiereným voči kostolu v Burkine Faso. „Neidentifikované ozbrojené osoby zaútočili na protestantský kostol v Silgadji, pričom zabili štyroch členov kongregácie a pastora. Najmenej dvaja ľudia sú nezvestní,“ uviedol bezpečnostný zdroj pre AFP.

Na Srí Lanke vstúpil do platnosti zákaz zahaľovania tváre

Burkinský minister územnej samosprávy Simeon Sawadogo začiatkom apríla informoval, že celkove 62 ľudí zahynulo v uplynulých dňoch na severe Burkiny Faso pri džihádistických útokoch a následných potýčkach medzi miestnymi komunitami.

Násilie na severe Burkiny Faso sa začalo ešte v roku 2015, odkedy sa rozšírilo aj na východ, do blízkosti hraníc s Togom a Beninom. Burkinská vláda vyhlásila koncom uplynulého roka výnimočný stav v siedmich z 13 samosprávnych oblastí krajiny po tom, ako pri útoku blízko hranice s Mali zahynulo desať žandárov. Útoky predtým trikrát otriasli aj hlavným mestom Ouagadougou, kde prišlo o život celkove 60 ľudí.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre