Jednou vetou

V africkom Kamerune zastrelili amerického duchovného

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

O zastrelení amerického misionára v africkom štáte Kamerun informovala v stredu tlačová agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie oficiálne zdroje.

Štyridsaťštyriročný duchovný Charles Truman Wesco, ktorý sa s manželkou a ôsmimi deťmi takmer dva týždne zdržiaval na severozápade Kamerunu, prišiel v utorok o život zrejme po tom, keď sa ocitol pri návrate domov uprostred ozbrojených zrážok vládnych síl a protivládnych separatistov. Na následky zranení skonal po prevoze do nemocnice.

Osudný výstrel prerazil predné sklo vozidla, ktorým cestoval nešťastník v spoločnosti vodiča a syna. Pri prestrelke prišli o život štyria separatisti a boli zranení viacerí z ich spolubojovníkov, jeden vojak vládnych síl a jeden študent utrpeli zranenia.

Podozrivého zo streľby v synagóge v Pittsburghu obžalovali v 44 bodoch

Kamerunský minister obrany Joseph Beti Assomo hovoril v tejto súvislosti o teroristickej pasci a oznámil, že sa začalo vyšetrovanie incidentu. Súčasne vyzval na zvýšenú opatrnosť všetkých cudzincov v krajine.

Boje medzi znepriatelenými stranami si v Kamerune vyžiadali v marci život Tunisana a jeho spolupracovníka, v apríli úmrtie Gabončana a Nigérijčana, ktorých spoločne s troma neskôr oslobodenými kolegami uniesli ozbrojenci, a v júli život duchovného z Ghany.

V apríli prišla z Kamerunu aj správa o oslobodení 18 unesených vrátane 12 turistov z Európy. Vlani si násilie v tejto africkej krajine vyžiadalo rádovo stovky obetí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia