V Bavorsku odsúdili Slováka. Prepadol čašníka

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Na šesť a pol roka za mreže poslal v piatok Krajinský súd v bavorskom Traunsteine 42-ročného Slováka za brutálny prepad čašníka, usilujúceho sa odovzdať vo finančnom ústave dennú tržbu vo výške 2000 eur, ktorý spáchal s už odsúdeným komplicom 6. februára 2014 v neskorých večerných hodinách.

 Súd uznal slovenského občana vinným z trestných činov ťažkej lúpeže a nebezpečného ublíženia na zdraví a vyniesol v procese s ním identický trest, ako v prípade jeho už odsúdeného komplica. Informovali o tom internetový spravodajský server Chiemgau24.de, ako aj rozhlasová stanica BayernWelle.

V Hamburgu zastrelili za bieleho dňa 26-ročného Afganca

Slovákov komplic zneškodnil čašníka nesúceho tržbu z reštaurácie Goldener Bär (Zlatý medveď) v Berchtesgadene elektrickým paralyzérom, samotný Slovák ho potom fyzicky napadol, pričom čašník utrpel pomliaždeninu lebky a popáleniny v krčnej oblasti.

Obžalovaný Slovák však v súdnej sieni tvrdil, že ešte nikdy nebol v Nemecku a v inkriminovaný deň bol na cestách s družkou, ktorá mala narodeniny.

Pri 2 útokoch zabili najmenej 75 ľudí vrátane volebného kandidáta

Prokurátorka pripomenula, že obžalovaného identifikovali na základe videozáznamov bezpečnostných kamier, fotografií i odborných posudkov. Priťažila mu aj výpoveď jeho už odsúdeného 37-ročného spolupáchateľa, aj keď ten v súdnej sieni ešte raz odmietol vypovedať. „Alibi obžalovaného sa rozplynulo,“ zdôraznila žalobkyňa navrhujúc pre neho desať rokov väzenia.

Môže vás zaujímať

Saudská Arábia a Čína sa dohodli na spolupráci v boji proti terorizmu