Jednou vetou

V Berlíne sa koná jedna z najväčších demonštrácií proti Erdoganovi

Ilsutračné foto

foto: Pixabay.com

Okolo 1000 demonštrantov sa zhromaždilo v piatok popoludní na Postupimskom námestí v Berlíne, aby tam protestovali pod mottom Erdogan not welcome (Erdogan nie je vítaný) proti oficiálnej návšteve najvyššieho tureckého predstaviteľa v Nemecku.

V čase plánovaného začiatku jednej z najväčších protestných akcií proti návšteve tureckého prezidenta v spolkovej republike prichádzali však stále ďalší ľudia. Organizátori očakávali na tejto demonštrácii až do 10.000 účastníkov, čomu zodpovedá aj policajná prítomnosť v centre nemeckej metropoly.

Mosty na dánsky ostrov Zealand opäť otvorili, policajná akcia pokračuje

Informácie prinieslo internetové vydanie denníka Berliner Zeitung a server rbb24.de. Na protestnú akciu, na ktorej sa objavili transparenty volajúce po zastavení zbrojárskeho exportu do Turecka a po ukončení údajnej genocídy kurdskej spoločnosti, vyzvali nemecké, turecké a kurdské politické strany, iniciatívy a zväzové subjekty.

Polícia v Berlíne registruje viacero povolených protestných akcií proti návšteve hlavy tureckého štátu, ktoré budú zrejme sprevádzať celý Erdoganov pobyt v Nemecku.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia