Jednou vetou

V Berlíne zneškodnili bombu z druhej svetovej vojny

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

V hlavnom meste Nemecka úspešne zneškodnili 100 kilogramov vážiacu americkú leteckú bombu z čias druhej svetovej vojny. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa na berlínsku políciu.

Nevybuchnutú bombu objavili podľa informácií polície v piatok počas stavebných prác za obchodným centrom Alexa, ktoré sa nachádza v blízkosti námestia Alexanderplatz vo východnej časti Berlína.

Polícia uzavrela oblasť v okruhu 300 metrov od miesta, kde sa bomba našla a evakuovala i obyvateľov žijúcich v okolí. V tejto časti mesta žije približne 3000 ľudí, okrem toho sa tu nachádzajú mnohé obchody či domov dôchodcov.

Za útokom na tankery v Hormuzskom prielive je takmer určite Irán

Evakuácia trvala približne do polnoci a následne bolo možné bombu zneškodniť. Čoskoro nato sa ľudia vrátili do svojich príbytkov.

Počas akcie na zneškodnenie nájdenej bomby boli uzatvorené i cesty a došlo i prerušeniu premávky vlakov mestskej a prímestskej dopravy.

V Nemecku sa i 74 rokov po ukončení druhej svetovej vojny každoročne nájdu stovky nevybuchnutých bômb z rozsiahleho leteckého bombardovania.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia