Jednou vetou

V. BRITÁNIA: Kráľovná si bola zajazdiť na koni v okolí Windsoru

Britská kráľovná Alžbeta II. počas príhovoru národu, 5. 4. 2020

reprofoto YouTube, BBC

V súčasnosti sa tam nachádza v izolácii spolu so svojím manželom, 98-ročným vojvodom z Edinburghu.

Britská kráľovná Alžbeta II. si bola zajazdiť na koni v areáli hradu Windsor. Stalo sa tak vôbec po prvý raz, odkedy sa utiahla do ústrania pre hrozbu koronavírusu.

Deväťdesiatštyriročnú panovníčku zachytávajú fotografie z víkendu počas slnečného počasia na jej 14-ročnom fellskom poníkovi menom Balmoral Fern.

Alžbeta za normálnych okolností často jazdí v okolí Windsoru, ktorý je údajne jej obľúbeným kráľovským sídlom. V súčasnosti sa tam nachádza v izolácii spolu so svojím manželom, 98-ročným vojvodom z Edinburghu, ako aj malým počtom personálu.

Pre vysoký vek patrí kráľovská dvojica do rizikovej skupiny, preto v súvislosti s nimi prijali počas pandémie mimoriadne opatrenia. Kráľovná v izolácii strávila aj svoje narodeniny 21. apríla.

Posledná verejná fotografia Alžbety II. pochádza z 19. marca, keď ju spolu s jej psom odvážali z Buckinghamského paláca do spomínaného sídla v grófstve Berkshire. Na novej fotografii má na hlave ružovú šatku, na rukách biele rukavice a oblečené tvídové sako a jazdecké nohavice. Kráľovná je známou milovníčkou zvierat, najmä koní a psov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia