Jednou vetou

V Budapešti demonštrovali proti zdaneniu mimomzdových prostriedkov

Ilsutračné foto

foto: Pixabay.com

Stovky Maďarov protestovali v utorok v Budapešti proti avizovaným daňovým zmenám, ktoré sa nepriaznivo majú dotknúť aj mimomzdových prostriedkov zamestnancov. Podľa spravodajského servera Blikk.hu demonštráciu zorganizovali odborárske zväzy LIGA a Združenie maďarských odborárov.

Demonštranti sa zhromaždili pred budovou Maďarskej národnej banky (MNB) na Námestí slobody (Szabadság tér), odkiaľ po neúspešnom pokuse odovzdať petíciu prešli na Kossuthovo námestie pred budovu parlamentu.

„V záujme podpory rodín, motivovania mobility zamestnancov a riešenia nedostatku pracovných síl žiadame, aby vláda ponechala zvýhodnené zdanenie mimomzdových prostriedkov,“ povedal predseda Spojeného odborového zväzu pracovníkov elektrárenského priemyslu (EVDSZ) József Szilágyi. Odborári sa zhodli v tom, že zrušenie zvýhodneného zdanenia by spôsobilo výpadok v príjmoch pracujúcich.

Nemecká polícia zasahovala proti prevádzačom a falšovateľom sobášnych listov

Medzi účastníkmi protestu bolo aj niekoľko politikov opozičnej Maďarskej socialistickej strany (MSZP), ktorá v pondelok avizovala, že podporí demonštráciu. Predseda MSZP Bertalan Tóth povedal, že ak vláda zruší doterajšie zvýhodnené zdanenie zamestnaneckých benefitov, potom ich zamestnávatelia nebudú zabezpečovať.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia