Jednou vetou

V centre Bruselu postrelili osobu, ktorá zranila nožom policajta

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Bližšie neidentifikovaná osoba zaútočila v utorok nadránom nožom na policajta v blízkosti hlavného námestia Grand Place v Bruseli, pričom mu spôsobila zranenia.

Tlačové agentúry AFP a AP o tom informovali s odvolaním sa na vyjadrenia policajnej hovorkyne a predstaviteľov belgickej vlády.

Podľa policajnej hovorkyne Ilse van de Keereovej páchateľ napadol policajta okolo 05.30 h pred bruselskou hlavnou policajnou stanicou. Kolegovia napadnutého policajta zareagovali streľbou na útočníka, ktorého sa im podarilo premôcť.

Policajta hospitalizovali so zraneniami, ktoré neohrozujú jeho život. V ohrození života nie je ani páchateľ, ktorý utrpel vážnejšie poranenia.

Zadržali troch mužov pripravujúcich teroristický útok v Melbourne

Motív konania útočníka je zatiaľ nejasný. Policajná hovorkyňa odmietla potvrdiť správy miestnych médií, podľa ktorých kričal arabskú frázu „Alláhu akbar“ (Boh je najväčší), používanú moslimskými extrémistami.

Belgický minister vnútra Jan Jambon označil napadnutie policajta za „zbabelý čin“. Minister spravodlivosti Koen Geens vyhlásil, že vyšetrovatelia preverujú všetky možné motívy vrátane pôsobenia extrémistických skupín.

K napadnutiu policajta došlo v druhý deň návštevy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Belgicku.

V utorok má Macron navštíviť bruselskú štvrť Molenbeek, kde žili prívrženci teroristickej organizácie Islamský štát, ktorí spáchali v novembri 2015 smrtiace útoky v Paríži.

V samotnom Bruseli platia sprísnené bezpečnostné opatrenia po teroristických útokoch z marca 2016.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia