Jednou vetou

V českej rieke Bečva našli mŕtveho muža, zrejme obeť vraždy

Muž, ktorého bezduché telo našli v pondelok v rieke Bečva pri Hraniciach v okolí Přerova, prišiel o život v dôsledku cudzieho zavinenia. Česká polícia v utorok informovala, že prípad vyšetruje pre podozrenie z trestného činu vraždy.

Správu priniesli internetové servery Novinky.cz a iDNES.cz s odvolaním sa na policajného hovorcu Libora Hejtmana. Podľa jeho slov bola nariadená súdna pitva 44-ročného zosnulého z okolia Přerova, avšak ďalšie informácie o kauze aktuálne nie je možné zverejniť.

Česko otvorilo konzulát v Jeruzaleme

V Olomouckom kraji ide o druhý prípad nálezu tela mŕtveho muža v priebehu mája, ale o štvrtý tohtoročný prípad vraždy alebo pokusu o hrdelný zločin.

V prvý májový deň našli medzi mestskými časťami Holice a Nové Dvory v Olomouci mŕtve telo 41-ročného Ukrajinca, ktorého smrť bola dôsledkom cudzieho zavinenia. Muž prišiel o život zrejme pri nešpecifikovanej potýčke. Pri nariadenej súdnej pitve sa na jeho tele nenašli stopy ani bodných, ani rezných, ani strelných zranení.

Terčom útočníka v Liege bola polícia, vyhlásil policajný šéf

Polícia tento prípad vyšetruje zatiaľ pre dôvodné podozrenie z trestného činu ublíženia na zdraví s následkom smrti, avšak nevylučuje zmenu jeho právnej kvalifikácie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia