Jednou vetou

V Dubaji havaroval autobus s cudzincami, hlásia 17 mŕtvych

ilustračné foto, hlavne.sk
Sedemnásť mŕtvych z rôznych krajín si vo štvrtok večer vyžiadala havária autobusu na diaľnici v Dubaji. Informovali o tom v piatok tamojšie úrady s tým, že medzi obeťami je najmenej osem turistov z Indie a neznámy počet Európanov, píšu agentúry DPA a AP.

Autobus s 31 cestujúcimi smeroval do najväčšieho mesta Spojených arabských emirátov zo susedného Ománu. Podľa dostupných informácií vo štvrtok okolo 18.00 h miestneho času čelne narazil do výstražného značenia pri zjazde z diaľnice. Vodič utrpel menšie zranenia. Okolnosti tragédie vyšetruje polícia.

Dubajská polícia bez ďalších podrobností oznámila, že obete pochádzajú z viacerých krajín. Na svojom oficiálnom účte na Twitteri tlmočila rodinám obetí hlbokú sústrasť. Zranenia utrpeli najmenej traja ľudia.

Výlet do Maďarska: Čo sa oplatí vidieť v Budapešti?Výbuch v Švédsku poškodil dva bytové domy

Podľa indického konzulárneho úradu sa údaj o počte mŕtvych Indov môže zmeniť. Ománska štátna autobusová spoločnosť Mausalat, ktorá je vlastníkom havarovaného autobusu, uviedla, že nehoda sa stala na linke medzi Maskatom a Dubajom. Spoločnosť na Twitteri zverejnila oficiálny list, v ktorom vyjadrila najhlbšiu sústrasť pozostalým. Oznámila tiež pozastavenie prevádzky linky medzi Maskatom a Dubajom až do odvolania.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia