Jednou vetou

V Indii odsúdili troch mužov za znásilnenie a zavraždenie neplnoletého dievčaťa

Ilustračné foto

foto: TASR

Indický súd odsúdil v pondelok na doživotie troch mužov vrátane policajta za znásilnenie a vraždu osemročného dievčaťa. Zločin, ktorého obeťou sa stala mladá moslimka, pričom útočníkmi boli hinduisti, vyvolal napätie v prevažne moslimskom v štáte Džammú a Kašmír.

Súd v súvislosti s daným prípadom odsúdil za ničenie dôkazov na tri roky odňatia slobody aj troch ďalších policajtov, pričom jednu obžalovanú osobu pre nedostatok dôkazov prepustil. Posledný, ôsmy podozrivý, je neplnoletý a bude preto súdený v samostatnom konaní.

Najmenej 95 ľudí zabili ozbrojenci v dedine obývanej etnikom Dogonov

Dievča, ktoré bolo príslušníčkou nomádskeho kmeňa, uniesli ešte v januári 2018 počas toho, ako na predhorí Himalájí páslo rodinné poníky. Jej znetvorené telo bolo nájdené o mesiac neskôr v lese.

Obeť bola podľa prokuratúry znásilnená a ubitá k smrti v malom dedinskom chráme v okrese Kathua v štáte Džammú a Kašmír po tom, ako ju tam násilníci držali štyri dni pod vplyvom omamných látok.

Prípad vyvolal vlnu protestov v Kašmíre, kde moslimskí separatisti už desaťročia bojujú za nezávislosť regiónu, prípadne jeho pripojenie k Pakistanu, a panuje tu všeobecne vysoká miera nedôvery k vláde v Naí Dillí.

Tisíce príslušníkov radikálnych hinduistických hnutí medzitým žiadali o prepustenie odsúdených, ktorých považujú za nevinných.

Ako upozorňuje agentúra AP, trestné konanie muselo byť presunuté do mesta Pathánkót v susednom, prevažne sikhskom, štáte Pandžáb. Dôvodom boli podozrenia z toho, že miestni hinduistickí politici sa snažili o marenie vyšetrovania.

Na pražské školy môže zaútočiť strelec, varovala polícia

Prokuratúra sa v súvislosti s rozsudkom plánuje odvolať na najvyšší súd, kde chce pre troch odsúdených mužov požadovať trest smrti.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia