Jednou vetou

V Indii sa zrútil hotel, hlásia najmenej desať obetí

Ilustračná foto

Foto: TASR/AP

Najmenej desať ľudí zahynulo pri zrútení sa hotela, ku ktorému došlo v sobotu v stredoindickom štáte Madhjapradéš po tom, čo do budovy údajne narazilo auto. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie miestnej polície.

Budova hotela, ktorá bola v zlom technickom stave, sa zrútila neďaleko rušnej autobusovej zastávky v meste Indaur. Z jej trosiek záchranári vyslobodili desiatich ľudí, ktorí utrpeli zranenia, pričom stav dvoch z nich je veľmi vážny. Podľa očitých svedkov sa budova zrútila po tom, čo do jej priečelia narazilo auto.

„Pri zrútení sa budovy zahynuli dve ženy a ôsmi muži, pravdepodobne zamestnanci hotela a hostia. Dve osoby sú v kritickom stave,“ uviedol pre agentúru DPA predstaviteľ miestnej polície. „Začali sme vyšetrovanie, prečo sa budova zrútila. Viac ako 60 rokov starý objekt bol však v zlom stave,“ dodal s tým, že záchranné práce sa skončili, a pod troskami sa už nenachádzajú nijakí ľudia.

Pády budov sú v Indii pomerne bežné v dôsledku vysokého dopytu po ubytovacích kapacitách a nedôsledného dodržiavania pomerne laxných bezpečnostných predpisov, ktoré investorom umožňujú používať nekvalitné stavebné materiály a bez povolenia zvyšovať budovy o ďalšie poschodia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia