Jednou vetou

V Iraku sa zrútil americký vojenský vrtuľník

Ilustračné foto

TASR/AP

Americký vojenský vrtuľník so siedmimi ľuďmi na palube sa vo štvrtok zrútil na západe Iraku. S odvolaním sa dvoch nemenovaných amerických predstaviteľov oboznámených so situáciou o tom informovala agentúra Reuters.

Vrtuľník typu HH-60 sa podľa týchto zdrojov zrútil neďaleko mesta Káim v provincii Anbár pri sýrskej hranici. Podľa jedného zo zdrojov je „pravdepodobné“, že došlo k obetiam na životoch. Zároveň doposiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by bol vrtuľník zostrelený. Informáciu o nehode potvrdilo aj velenie amerických jednotiek na Blízkom východe (CENTCOM). To vo vyhlásení uviedlo, že vrtuľník s americkou posádkou sa zrútil na západe Iraku. Dodalo, že na miesto boli vyslané záchranné zložky.

Bližšie informácie o nehode neboli bezprostredne známe, CENTCOM však uviedlo, že príčinu pádu vyšetrí. Predstaviteľ mesta Káim pre Reuters taktiež povedal, že na palube bolo sedem ľudí.

Spojené štáty priznávajú, že v Iraku majú 5200 vojakov, ktorí sú súčasťou koalície bojujúcej proti militantom teroristickej organizácie Islamský štát (IS). Koncom minulého roka vyhlásil iracký premiér Hajdar Abádí konečné víťazstvo nad IS. Došlo k tomu tri roky po tom, ako táto teroristická skupina dobyla približne tretinu irackého územia.

Môže vás zaujímať

MAĎARSKO: Nehoda poľského autobusu si vyžiadala mŕtveho a 34 zranených