Jednou vetou

V Iráne sa zvýšil počet obetí pančovaným alkoholom

Ilustračné foto

pixabay.com

Na najmenej 27 sa už zvýšil počet obetí konzumácie pančovaného alkoholu v Iráne. V nemocniciach bolo v uplynulých dňoch hospitalizovaných 302 pacientov s príznakmi otravy alkoholom, v starostlivosti lekárov zostáva stále 176 z nich vrátane 15 ľudí, ktorých stav označujú lekári za kritický.

Aktualizované informácie z islamskej republiky priniesli v nedeľu tlačové agentúry ISNA, ako aj DPA a Reuters. Medzičasom hlásia úmrtia na následky otravy pančovaným alkoholom z viacerých provincií Iránu – Alborzu, Hormozgánu, v ktorom leží významne otravami zasiahnuté mesto Bandar Abbás, Severného Chorásánu, respektíve Kohgíluje a Bójer-Ahmadu.

Haváriu vetroňa v nemeckom Essene neprežil pilot

Pre podozrenie z účasti na ilegálnej výrobe alkoholu zadržali podľa sobotňajších informácií 31 ľudí. V Iráne je od islamskej revolúcie v roku 1979 výroba i konzumácia alkoholu trestná. Výnimka platí iba pre príslušníkov kresťanskej menšiny. Napriek tomu je konzumácia alkoholických nápojov rozšírená, tak víno, pivo, ako aj rôzne druhy pálenky sú ľahko dostupné u ilegálnych predajcov. Keďže je importovaný alkohol pre väčšinu iránskej populácie pridrahý, mnohí vyrábajú vlastné produkty alebo nakupujú u lokálnych predajcov, čo opakovane vedie k tragickým prípadom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia