Jednou vetou

V Izraeli zatkli šiestich mužov podozrivých z pašovania diamantov

Ilustračné foto

foto: TASR

Izraelská polícia v pondelok zatkla šesť mužov podozrivých z organizovaného pašovania diamantov, informoval portál novín The Times of Israel.

Drahokamy v hodnote stoviek miliónov izraelských šekelov mali ukryté v kufroch. Zatknutí podľa polície niekoľko rokov pašovali do Izraela diamanty, pričom porušovali zákon a obchádzali tamojšie úrady.

Po zatknutí ich vypočúvali v súvislosti s pašovaním diamantov, praním špinavých peňazí, daňovými priestupkami, plánovaním trestnej činnosti, falšovaním obchodných správ a ďalšími skutkami.

Izraelský vyšetrovací úrad Lahav 433 zistil, že izraelský občan žijúci v zahraničí priniesol do krajiny pred šiestimi rokmi diamanty ukryté v batožine.

Ukrajinku odsúdili na doživotie za pašovanie kokaínu

Podľa polície išlo o zamestnanca ruskej továrne, ktorú vlastnil rusko-izraelský miliardár a filantrop Lev Levajev. Muž údajne diamanty predal bez toho, aby to nahlásil daňovému úradu. Vyšetrovatelia pri prehliadke jeho domu našli stovky oprávnení na vývoz diamantov.

Úrady očakávajú, že v najbližšom čase v súvislosti s prípadom zatknú ďalšie osoby v Izraeli aj v zahraničí. V prípade im pomohol jeden z podozrivých, ktorý po zadržaní na Letisku Bena Guriona v Izraeli začal spolupracovať s vyšetrovateľmi.

Levajevova spoločnosť LLD Diamonds údajne nemala o zatknutiach žiadne informácie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia