Jednou vetou

V Jeruzaleme pokrstili knihu k 25 rokom spolupráce Slovenska s Izraelom

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

V Jeruzaleme sa tento týždeň konal krst knihy venovanej prvým 25 rokom diplomatických stykov medzi Slovenskom a Izraelom.

VIDEO: To musíte vidieť! Takto oslávili Čínsky Nový rok v Londýne

Knihu autorskej dvojice Pavol Demeš a Katarína Nováková uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) Slovenskej republiky František Ružička. Ocenil úroveň vzťahov, ktoré sa podarilo za relatívne krátke obdobie dosiahnuť, i konkrétne spoločné projekty. Informoval tlačový odbor MZVaEZ.

„Slovensko i Izrael sú rozlohou a počtom obyvateľov malé krajiny. Obe sú však postavené na obrovskom ľudskom potenciáli,“ myslí si Ružička.

„Ich prepojenie otvára priestor pre spoluprácu v širokom spektre oblastí od vedy, výskumu a inovácií až po kybernetickú bezpečnosť či kultúru. Kniha precízne mapuje a reflektuje štvrťstoročie spolupráce a je pre nás inšpiráciou do ďalších rokov,“ doplnil.

Slovensko sa nepripojilo k deklarácii Istanbulské záväzky

Krstu knihy v Jeruzaleme sa zúčastnilo viac ako 60 izraelských osobností, ktoré pozdravil aj veľvyslanec SR v Izraeli Peter Hulényi a veľvyslanec Izraela na Slovensku Zvi Aviner Vapni. Podujatie sa konalo počas oficiálnej návštevy predsedu vlády SR Petra Pellegriniho v Izraeli.

Môže vás zaujímať

Nešťastie v Nórsku. Turistov zasypala lavína