Jednou vetou

V Kábule sa odohral koordinovaný útok, hlásia najmenej 6 zranených

Bezpečnostné jednotky blokujú cestu na mieste výbuchu 28. novembra 2018 v Kábule.

foto: TASR/AP

Samovražedný útočník odpálil v stredu večer (miestneho času) bombu vo východnej časti afganského hlavného mesta Kábul, kde následne vypukla prestrelka medzi ozbrojencami a príslušníkmi bezpečnostných síl. Tlačová agentúra AP to uviedla s odvolaním sa na oficiálne zdroje.

Ukrajina odsúdila „nezákonnú“ väzbu svojich námorníkov, uvalenú Ruskom

Koordinovaný útok, ktorého terčom boli samotné bezpečnostné zložky, si podľa hovorcu kábulského policajného šéfa vyžiadal najmenej šesť zranených. Dodal, že streľba už utíchla a situácia je pod kontrolou.

Hovorca afganského ministerstva vnútra medzitým informoval, že incident si vyžiadal obete, podrobnosti však zatiaľ nedokázal uviesť. Široké okolie miesta udalosti bezpečnostné sily uzavreli.

Prvé správy naznačovali, že útočníci sa zameriavali na objekt súkromnej bezpečnostnej služby G4S, ktorá poskytuje ochranu britským diplomatom.

Uzavretá zóna Černobyľskej jadrovej elektrárne sa stáva centrom turizmu

K najnovšiemu útoku v Kábule sa prostredníctvom sociálnej siete Twitter prihlásilo radikálne hnutie Taliban, uviedla agentúra DPA.

Afganská metropola už tento rok zažila vyše 20 atentátov väčšieho rozsahu, pri ktorých zahynuli stovky ľudí.

Najmenej 50 ich prišlo o život minulý týždeň, keď samovražedný útočník odpálil bombu počas náboženského zhromaždenia, pripomenula DPA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia