Jednou vetou

V Kalábrii zatkli hľadaného bosa ‚Ndranghety

Ilustračné foto

TASR/AP

Talianska polícia zatkla hľadaného popredného šéfa kalábrijskej zločineckej organizácie 'Ndrangheta Giuseppeho Pelleho. Zadržali ho v noci na piatok v jeho domovskej Kalábrii, informovala agentúra DPA.

Talianska polícia objavila 57-ročného Pelleho v dome v mestečku Condofuri, ktoré leží v odľahlej hornatej oblasti na juhu Kalábrie. Pred políciou unikal od roku 2016.

„Toto zatknutie má mimoriadne veľký význam, pretože Pelle patril medzi tých, ktorý v rámci ‚Ndranghety prijímali strategické rozhodnutia,“ vyhlásil prokurátor Gaetano Paci, ktorý sa špecializuje na boj proti mafii.

Guiseppe Pelle si má v Taliansku odpykať trest v trvaní dvoch rokov a päť mesiacov za členstvo v mafiánskej organizácii a pokus o vydieranie. Okrem toho naň vydali zatykač za iné zločiny súvisiace s činnosťou mafie.
Podľa polície je Pelle popredným predstaviteľov jedného z najmocnejších klanov ‚Ndranghety, ktoré sú prepojené s baštou tejto organizácie, kalábrijskom mestečku San Luca.

Kalábrijská ‚Ndrangheta patrí spolu so sicílskou Cosa Nostrou a neapolskou Camorrou k najdôležitejším organizovaným zločineckým skupinám v Taliansku a vybudovala si základne i v zahraničí; okrem iného pôsobí v Nemecku či USA. Podľa talianskych úradov je ‚Ndrangheta momentálne najsilnejšou mafiou na svete, pričom v pašovaní kokaínu do Európy predstihla aj Cosa Nostru.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia