Jednou vetou

V KDR sa zrútilo lietadlo An-26, na palube bolo údajne 23 ľudí

ilustračné foto, hlavne.sk
V Konžskej demokratickej republike (KDR) sa vo štvrtok zrútilo lietadlo typu Antonov An-26. Na jeho palube sa malo nachádzať 23 ľudí vrátane trojčlennej ruskej posádky. Informovala o tom v piatok agentúra TASS s odvolaním sa na ruského veľvyslanca v KDR Alexeja Sentebova.

Stroj spoločnosti Gomair sa zrútil 35 kilometrov od konžskej metropoly Kinshasa, keď sa chystal na pristátie. „Podľa nepotvrdených informácií bolo na palube lietadla 23 ľudí vrátane troch členov posádky, ruských občanov,“ uviedol Sentebov.

Podľa neho nie sú zatiaľ známe informácie o osude pilotov a presnom mieste havárie nákladného lietadla, ktoré predtým prevážalo volebné materiály do provincie Kasai. „Pátracie a záchranné operácie pokračujú,“ dodal ruský veľvyslanec.

Rumunské daňové úrady dajú do dražby auto diktátora Ceaušesca

Agentúra AFP s odvolaním sa na svoje zdroje ešte skôr informovala, že pri havárii lietadla zahynulo šesť ľudí – päť členov posádky a jeden cestujúci. K nehode vraj došlo počas nepriaznivého počasia. Stroj sa vracal do Kinshasy z mesta Tshikapa, kam dopravil volebné materiály, povedal pre AFP hovorca volebnej komisie. Prezidentské a parlamentné voľby v KDR sú po viacnásobnom odklade naplánované na nedeľu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia