Jednou vetou

V Keni uniesli ozbrojenci taliansku dobrovoľníčku

Dedinčania sledujú policajný vrtuľník, ktorý lieta nad miestom únosu talianskej dobrovoľníčky v dedine Chakama na juhovýchode Kene v stredu 21. novembra 2018
Neznámi ozbrojenci uniesli v utorok večer na juhovýchode Kene taliansku dobrovoľníčku a postrelili piatich ľudí. Ide o prvý únos cudzinca od prepadov spred šiestich rokov, z ktorých úrady obviňujú somálskych islamistických militantov, uviedla agentúra Reuters.

Muži ozbrojení útočnými puškami AK-47 zaútočili na dedinu Chakama a zajali 23-ročnú ženu pracujúcu pre malú taliansku charitatívnu organizáciu Africa Milele Onlus, informovala polícia.

V Berlíne rastie „pevnosť vareného vína“, vianočné trhy tu budú bezpečné

Útočníci hovorili po somálsky a spustili paľbu po utekajúcich ľuďoch, povedal jeden zo svedkov. Päť ľudí utrpelo zranenia. Jedno dieťa postrelili do oka a druhé do stehna. Všetkých zranených previezli do nemocnice.
Iný svedok povedal, že útočníci chytili ženu, keď vyšla zo svojej miestnosti pozrieť sa, čo sa deje. „Ich cieľom bolo získať peniaze, ale k rieke sa stiahli aj s ňou,“ dodal.

Polícia uviedla, že útočníkov zatiaľ neidentifikovali a ich motívy sú nejasné. Dedina Chakama sa nachádza v kenskom vnútrozemí – približne 60 kilometrov od pobrežného mesta Malindi, obľúbeného u turistov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia