Jednou vetou

V Lamanšskom prielive zachránili 40 migrantov

Ilustračný záber

foto: TASR/AP

Štyridsať migrantov, ktorí sa plavili na člnoch do Británie, zachránili v utorok v oblasti Lamanšského prielivu. Informovala o tom televízia BBC.

Migrantov zachránili na piatich rôznych miestach pri pobreží Británie a Francúzska. Boli medzi nimi Iračania, Iránci a Afganci, ako aj dve deti a minimálne jedna žena. Časť z nich mala na sebe záchranné vesty.

Všetkých 40 zachránených previezli do Británie, kde ich podrobili lekárskej prehliadke a odovzdali migračným úradom. Na zásahoch sa podieľali lode a vrtuľník britskej pobrežnej a pohraničnej stráže.

Putinova tlačovka prilákala na sociálnych sieťach vyše miliardu divákov

Podľa britského ministerstva vnútra stoja za vysielaním malých člnov cez Lamanšský prieliv organizované zločinecké gangy, ktoré tak zneužívajú zraniteľné osoby a ohrozujú ich životy. Británia chce činnosť týchto skupín eliminovať v úzkej spolupráci s francúzskymi orgánmi.

Zvýšený počet prípadov záchrany migrantov z vratkých, často nafukovacích člnoch hlásia v oblasti Lamanšského prielivu od začiatku novembra. Do Spojeného kráľovstva sa týmto spôsobom dostali už desiatky ľudí, ktorí udávajú ako krajinu svojho pôvodu Irán, informoval denník The Independent.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia