Jednou vetou

V Lamanšskom prielive zachránili ďalších 18 migrantov na ceste do Británie

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Francúzske a britské námorné úrady zachránili v utorok v Lamanšskom prielive z dvoch malých člnov ďalších 18 migrantov, ktorí sa pokúsili preplaviť z Francúzska do Británie. Informovala o tom agentúra AP.

Francúzska námorná prefektúra uviedla, že prvých deväť migrantov vyzdvihli z vôd pri pobreží krajiny v utorok pred východom slnka a previezli ich do mesta Dunkerque na severe krajiny. Britská kráľovská národná záchranná služba približne v rovnakom čase reagovala na núdzové hlásenie lode s deviatimi migrantmi pri pobreží Doveru. Štátna príslušnosť migrantov nebola bezprostredne známa.

V prieskume inštitútu Závecz si Fidesz udržiava výrazné vedenie

Francúzske úrady v uplynulom týždni varovali pred ďalším nárastom počtu pokusov ilegálnych migrantov dostať sa do Británie plavbou na člnoch cez Lamanšský prieliv. Majú totiž obavu, že veľa migrantov sa bude intenzívne snažiť o takúto cestu práve v najbližšom čase v súvislosti s vystúpením Británie z EÚ a následným možným sprísnením imigračných kontrol.

Pohraničné stráže oboch krajín začali v roku 2016 zaznamenávať pokusy o preplávanie 33 kilometrov širokej Calaiskej (Doverskej) úžiny na nafukovacích člnoch. Ide pritom o jeden z najviac využívaných prieplavov sveta.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia