Jednou vetou

V lavíne v Alpách zahynuli štyria nemeckí lyžiari

Ilustračné foto

Foto: TASR

V lavíne vo švajčiarskych Alpách zahynuli štyria nemeckí lyžiari, spresnila v nedeľu polícia v južnom švajčiarskom kantóne Valais. Predtým informovala o štyroch turistoch.

Nešťastie sa stalo v piatok neďaleko dediny Fieschertal, ale mimoriadne nepriaznivé počasie až do soboty bránilo lietadlám a záchranným službám v hľadaní tiel obetí, dodala podľa tlačovej agentúry AP polícia. Obec Fieschertal je na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pátranie sa začalo hneď po nahlásení nezvestnosti lyžiarov, ale záchranári našli a odviezli telá až v sobotu popoludní.

Záchranári pátrali po obetiach pomocou zariadení na vyhľadávanie ľudí zasypaných lavínou a začalo sa aj vyšetrovanie smrti Nemcov, uviedla už skôr polícia.

V najvyšších polohách Tatier trvá malé lavínové nebezpečenstvo

Obete ešte oficiálne neidentifikovali, ale podľa nemeckého denníka Rheinische Post boli všetci štyria lyžiari členmi pobočky Nemeckého alpského spolku v Düsseldorfe. Najmenej dvaja z týchto členov boli známi ako veľmi skúsení športovci, dodal denník bez uvedenia ich totožnosti.

„Lavína sa odtrhla zo svahov hory a zavalila ich,“ uviedol Reinhard Bittel z miestnej záchrannej horskej služby pre webovú stránku švajčiarskeho denníka 20 Minuten. „Skupina nemala šancu,“ povedal.

Štvoricu lyžiarov pochovala vrstva snehu hrubá tri metre, dodal Bittel. Do odvozu tiel sa zapojilo osem záchranárov a dva vrtuľníky.

Môže vás zaujímať

MAĎARSKO: Nehoda poľského autobusu si vyžiadala mŕtveho a 34 zranených