V lietadle, ktoré sa v Etiópii zrútilo bola aj slovenská novinárka

Na archívnej snímke z 25. januára 2010 lietadlo Etiópskych aerolínií pristáva na medzinárodnom letisku v Bejrúte.

TASR/AP

Letecká spoločnosť Ethiopian Airlines zverejnila najnovší zoznam štátov, ktorých občania zahynuli v nedeľu ráno pri havárii lietadla smerujúceho z etiópskej metropoly Addis Abeba do kenského Nairobi. Okrem Hrnkovej rodiny bola na palube aj novinárka a projektová manažérka Danica Olexová.

Aktualizované: Na palube zrúteného lietadla do Kene bola aj rodina Antona Hrnka

Ako informovala agentúra AP, zoznam zahŕňa informácie o 150 z celkovo 157 osobách, ktoré mali byť v čase leteckého nešťastia na palube lietadla. Ide o občanov 35 krajín.

Agentúra AP zverejnila zoznam, podľa ktorého svojich občanov mala na palube lietadla Keňa (32), Kanada (18), Etiópia (9), Čína (8), Taliansko (8), USA (8), Francúzsko (7), Británia (7), Egypt (6), Nemecko (5), India (4), Slovensko (4), Rakúsko (3), Rusko (3), Švédsko (3), Španielsko (2), Izrael (2), Maroko (2), Poľsko (2), Belgicko (1), Džibutsko (1), Indonézia (1), Írsko (1), Mozambik (1), Nórsko (1), Rwanda (1), Saudská Arábia (1), Sudán (1), Somálsko (1), Srbsko (1), Togo (1), Uganda (1), Jemen (1), Nepál (1), Nigéria (1) a jedna osoba cestovala s pasom OSN.

Havária lietadla v Kolumbii si vyžiadala 12 obetí

Podľa najnovších informácií bola na palube okrem rodiny poslanca NR SR Antona Hrnka aj slovenská novinára Danica Olexová. Tá spolupracovala s Dobrou novinou ako projektová manažérka.

S bolesťou sme sa dnes dozvedeli, že na palube havarovaneho lietadla bola aj naša kolegyňa, rozvojová pracovníčka Danica Olexová, ktorá cestovala na navštevu projektov v Keni. Prosime o modlitby.

Uverejnil používateľ Dobrá novina Nedeľa 10. marca 2019

 

Príčina havárie lietadla Boeing 737-8 MAX stále nie je známa. Predstavitelia leteckej spoločnosti na tlačovej konferencii v Addis Abebe uviedli, že pilot lietadla vyslal núdzový signál a od letového dispečera dostal povolenie na návrat na letisko.

Stroj na linke do Nairobi v Keni vzlietol z Addis Abeby v nedeľu o 06.38 h SEČ a havaroval šesť minút po štarte. Zahynuli pritom všetci ľudia nachádzajúci sa na palube lietadla.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

TASR, red

Môže vás zaujímať

Eurovoľby v Holandsku: Populista Wilders musí čakať na brexit