Jednou vetou

V lietadle v ČR našli papierik s obrázkom bomby, všetci pasažieri museli vystúpiť

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Rozsiahlu policajnú akciu na Letisku Václava Havla v pražskej štvrti Ruzyně vyvolal v nedeľu večer nález na palube lietadla smerujúceho z Británie. Letuška našla na toalete papierik, na ktorom bola namaľovaná bomba. Lietadlo museli prehľadať pyrotechnici, uviedol spravodajský portál Novinky.cz.

Po náleze papierika kapitán stroja informoval riadiacu vežu a na miesto vyslali policajtov, uviedla hovorkyňa cudzineckej polície Kateřina Rendlová.

Lietadlo letiace z britského mesta Manchester so 183 cestujúcimi na palube pristálo v Ruzyni vo večerných hodinách. K lietadlu dorazilo niekoľko policajných vozidiel, prišiel aj pyrotechnik a okolie zabezpečovali letiskoví hasiči.

Taliban potvrdil nadchádzajúce stretnutie so zástupcami USA v SAE

Policajti museli v rámci stanovených postupov vypočuť všetkých cestujúcich, či nevideli niekoho podozrivého a podobne, a takisto preveriť batožinu v podpalubí i príručnú batožinu, vysvetlila hovorkyňa. Dodala, že žiadna bomba sa pri prehliadke lietadla nenašla.

Akcia sa skončila v nedeľu krátko po 22.30 h. Podľa informácií portálu Novinky.cz prešli kontrolou aj všetci cestujúci. Letiskový personál údajne kontroloval pomocou röntgenu aj pasažierov z ďalších letov, ktoré dorazili do Prahy.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia