Jednou vetou

V lotérii Powerball padol jackpot, neznámy Američan sa obohatí o 758,7 milióna dolárov

Štedrý jackpot americkej lotérie Powerball vo výške 758,7 milióna dolárov v stredu padol.

Takáto výhra pripadá na jediný tiket, ktorý bol podaný v meste Watertown v štáte Massachusetts, uviedol dnes Christian Teja, hovorca spoločnosti Massachusetts Lottery.

Amerika žije tipovaním

Víťazné čísla v stredajšom ťahu boli 6, 7, 16, 23, 26, dodatkové číslo je 4. Tipovacia horúčka zachvátila celé USA, takže jackpot narástol z nedeľňajších 650 miliónov dolárov odhadovaných takmer 760 miliónov dolárov pred stredajším ťahom.

V ďalších 21 federálnych štátoch a na Amerických Panenských ostrovoch sa z výhry najmenej jeden milión dolárov tešilo viacero tipujúcich, ktorí uhádli päť zo šiestich výherných čísel.

Ak by jackpot v stredu nepadol, pred sobotňajším ťahom by sa zvýšil na najmenej miliardu dolárov.

Tretí najvyšší jackpot na svete

Tikety Powerballu sa predávajú v 44 štátoch USA, ako aj vo Washingtone D.C., Portoriku a na Amerických Panenských ostrovoch. Jackpot sa buď vypláca v 30 platbách počas 29 rokov, alebo si výherca môže zvoliť menšiu hotovosť, ktorú dostane okamžite.

Šanca na získanie jackpotu v lotérii Powerball je asi 1 ku 292,2 miliónu, pretože existuje približne toľko spôsobov kombinácie hracích čísiel. Do stredy sa „minulo“ asi 54 percent všetkých možných kombinácií.

Jackpot 758,7 milióna je tretí najvyšší na svete a zároveň najvyšší, pripadajúci na jediný tiket.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia