Jednou vetou

V Maďarsku odsúdili členov slovenského zločineckého gangu

Ilustračná foto

foto: TASR

Päť členov slovenského gangu zameriavajúceho sa na vykrádanie domovov dôchodcov poslal súd v Maďarsku do väzenia. Na základe piatkového oznámenia prokuratúry o tom informoval internetový portál Hungary Today.

Okresný súd v Békečskej Čabe na juhovýchode Maďarska odsúdil piatich členov slovenskej zločineckej skupiny za trestné činy lúpeže a krádeže.

Juraj H. obvinený zo zabitia Filipínca Henryho Acordu zostáva vo väzbe

Skupina skladajúca sa zo štyroch mužov a jednej ženy sa v období od jari do jesene 2017 vlámala do približne 50 objektov, pričom vo svojej kriminálnej činnosti sa zameriavala najmä na domovy dôchodcov. Tie si vodca skupiny, ktorého súd odsúdil na štyri roky odňatia slobody, údajne vyberal na internete.

Ostatní muži zo skupiny boli odsúdení na väzbu v trvaní 40 mesiacov, 34 mesiacov a 28 mesiacov. Jedinú ženu v gangu poslal súd za mreže na dva roky.

Troch odsúdených zadržala maďarská polícia ešte v novembri minulého roka v meste Komárom na severe Maďarska. Zvyšní dvaja členovia skupiny boli zadržaní na území Slovenska po tom, ako na nich vydali európsky zatykač.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia