Jednou vetou

V Marseille sa zrútili dve budovy; hlásia dvoch zranených

Zrútená budova v Marseille 5. novembra 2018

foto: twitter.com

Najmenej dvoch zranených si v pondelok vyžiadalo zrútenie dvoch budov v centre mesta Marseille na juhu Francúzska. Podľa médií sú zranenými osobami náhodní okoloidúci. Ich zranenia sú ľahké.

aktualizované: 11:58

S odvolaním sa na policajnú prefektúru regiónu Bouches-du-Rhône o tom informovala televízia France 3. Televízia BFM TV uviedla, že zrútenie hrozí aj ďalšej budove v ulici.

KĽDR pohrozila budovaním jadrového arzenálu, ak USA nezrušia sankcie

Dejisko nešťastia, ulicu Rue d’Aubagne, polícia úplne uzavrela. Na miesto povolali 41 hasičov, 18 áut a dva špecializované tímy so psami – s úlohou preveriť, či pod ruinami nie sú ľudia. Podľa správcu bytových domov bolo v objektoch 12 bytov.

Oblastná prefektúra zverejnila na Twitteri fotografie, ktoré ukazujú, že z budov zostala iba kopa sutín a drevených trámov. Ľudí v okolí vyzvala, aby sa miestu udalosti blízko marseillského Starého prístavu vyhýbali a uľahčili prístup zasahujúcim zložkám.

Starostka danej mestskej časti Sabine Bernasconiová uviedla, že objekty boli v zlom stave a úrady nariadili vysťahovanie obyvateľov. Nemohla však vylúčiť možnosť, že sa nejaké osoby zdržiavali vnútri ilegálne.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia