Jednou vetou

V Massachusetts otvoria prvý legálny obchod s marihuanou

Na snímke indikátor vlhosti je položený v miske s vysušenými rastlinami konope v Northamptone

foto: TASR/AP

Prvý špecializovaný obchod na východnom pobreží USA, ktorý bude legálne predávať marihuanu, otvoria v najbližších dňoch v meste Northampton v americkom štáte Massachusetts. Informáciu priniesla vo štvrtok agentúra AP.

Northampton, vzdialený približne 165 km východne od Bostonu, je podľa AP mesto s mladistvým nádychom a so zmesou rôznych kultúr. Práve tu majú otvoriť prvú predajňu východne od štátu Colorado, v ktorej budú pre osoby nad 21 rokov legálne dostupné výrobky z indického konope.

Kolumbijský generálny prokurátor chce obchodníkom s drogami vypínať elektrinu

Ďalší podobný obchod by mal pribudnúť v najbližšom čase v meste Leicester v štáte Massachusetts. Na schválenie licencie, ktorá oprávňuje na predaj produktov z konope, čakajú aj desiatky ďalších prevádzok.

Výbor na kontrolu predaja marihuany schválil licenciu pre spoločnosť New England Treatment Access, ktorá obchod v Northamptone prevádzkuje, v októbri 2018. Písal o tom portál Boston.com. Spoločnosť očakáva nával zákazníkov a spolupracuje s vedením mesta s cieľom udržať verejný poriadok.

Voliči v amerických štátoch Kalifornia a Massachusetts schválili v referende v roku 2016 používanie marihuany na rekreačné účely.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia