Jednou vetou

V meste Friedberg inštalovali semafory s podobizňou Elvisa

Ilustračné foto.

Foto: pixabay.com

Úrady v nemeckom meste Friedberg pri Frankfurte nad Mohanom nechali inštalovať na troch priechodoch pre chodcov špeciálne semafory, ktoré zobrazujú ikonického amerického rokenrolového speváka Elvisa Presleyho. Informovala o tom vo štvrtok televízna stanica Deutsche Welle.

Polícia zaistila v Turecku viac ako tonu kokaínu

Semafory sa nachádzajú na Námestí Elvisa Presleyho (Elvis Presley-Platz). Ľudí čakajúcich na priechode „stráži“ červená silueta „kráľa rokenrolu“ v póze za mikrofónom, zatiaľ čo zelené signalizačné zariadenie ukazuje hudobníka v jeho známej tanečnej kreácii, keď na pódiu rytmicky pohojdával bokmi a kolenami.

Účelom inštalácie je prilákať viac turistov do Friedbergu. Mesto s približne 28.000 obyvateľmi má silnú spojitosť s Elvisom Presleym, ktorý tu od októbra 1958 do marca 1960 slúžil ako vojak americkej armády. Žil v neďalekom meste Bad Nauheim a zoznámil sa tu aj so svojou budúcou manželkou Priscillou.

Protesty na školách sprevádza násilie, pri jednom zadržali 146 ľudí

Obe mestá sa usilujú zachovať spomienku na jedného zo zakladateľov rokenrolu, ktorý zomrel v roku 1977 ako 42-ročný. Kým Friedberg v stredu rozsvietil nové tematické semafory, Bad Nauheim pravidelne usporadúva hudobné podujatie „European Elvis Festival“ a plánuje odhaliť spevákovi aj bronzovú sochu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia