Jednou vetou

V Mexiku našli v masových hroboch takmer sedem desiatok tiel

Ilustračné foto

TASR/AP

Mexické úrady našli na západe krajiny 69 mŕtvych tiel, ktoré boli pochované v niekoľkých utajených masových hroboch. Informovala o tom v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na prokuratúru v mexickom štáte Colima.

Prokuratúra na sociálnej sieti Twitter napísala, že príslušné orgány zisťujú totožnosť nájdených tiel. Podľa miestnych médií sa telá našli v približne 50 hrobových jamách v administratívnej časti Tecomán na pobreží Tichého oceánu. V hroboch v zmienenej oblasti našli úrady pôvodne 19 tiel. Prokuratúra dodala, že pátranie po ďalších telách naďalej pokračuje.

Sala zahynul kvôli týmto zraneniam

Tecomán, ktorý sa nachádza približne 65 kilometrov od pobrežného mesta Manzanillo, je strategickým centrom obchodu s drogami. Masové hroby často vykopávajú gangy pašerákov drog a únoscov, aby sa zbavili tiel obetí či rivalov.

Mexiko v súčasnosti zažíva bezpríkladnú vlnu násilia, pričom počas uplynulého roka bolo podľa oficiálnych údajov v krajine zaznamenaných približne 33.300 vrážd – o 15,5 percent viac než v predchádzajúcom roku. Ďalších približne 40.000 ľudí zmizlo.

Môže vás zaujímať

V tejto krajine sú turisti vítaní. Po prílete karanténa platiť nebude