Jednou vetou

V Mexiku zadržali šesť osôb v súvislosti s vraždou novinára

Na snímke je fotografia 42-ročného novinára Leonarda Vázqueza, ktorý sa stal obeťou vraždy v stredoamerickom Mexiku 22. marca 2018. Podľa štátnej komisie pre rešpektovanie a ochranu novinárov prišiel žurnalista o život, keď neznámi páchatelia z motocykla začali paľbu na jeho bydlisko v štáte Veracruz, ktorý patrí medzi najnebezpečnejšie pre novinárov v Mexiku.

Foto: TASR/AP

Šesť osôb vrátane troch údajných novinárov zadržali mexické úrady v súvislosti s vraždou novinára Carlosa Rodrigueza, ktorého dobodali v januári v meste Nuevo Laredo v mexickom štáte Tamaulipas. Informovala o tom v stredu agentúra DPA. Medzi zadržanými je údajne aj bývalý starosta Nuevo Laredo.

Rodrigueza zavraždili neznámi páchatelia, keď vo svojom aute zastavil na križovatke v Nuevo Laredo na červenú. Prokuratúra v Tamaulipase uviedla, že Rodriguezova vražda súvisela s jeho novinárskou prácou, a zároveň vylúčila, že by za ňou mohol stáť organizovaný zločin.

Rodriguez pracoval pre denník El Diario de Nuevo Laredo a písal aj pre portál Horizonte de Matamoros. Podľa svojho syna Carlosa mal nepriateľov medzi novinármi aj politikmi.

Môže vás zaujímať

Britskí vedci otestujú vakcínu proti koronavírusu na stovkách ľudí