Jednou vetou

V Mjanmarsku vyháňajú monzúnové dažde ľudí z domovov

Ilustračné foto

TASR/AP

Mjanmarské úrady evakuovali už približne 50.000 ľudí z oblastí postihnutých záplavami, ktoré spôsobili intenzívne monzúnové dažde. Oznámila to v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na správy miestnych médií.

Odhaduje sa, že záplavy postihli okolo 100.000 ľudí. Zasiahnutý región Bago v strednej časti Mjanmarska navštívil cez víkend aj prezident Win Mjin.

Národný výbor pre zvládanie krízových situácii v nedeľu vyzval obyvateľov žijúcich v blízkosti riek a v nízko položených lokalitách, aby okamžite opustili svoje domovy, pretože hladina vôd dosiahla nebezpečnú úroveň.

Kalifornská polícia zadržala možného podpaľača

Prívalové dažde odplavili časť 60-metrového mosta v Šanskom štáte na severe Mjmanmarska. Veľké škody na úrode a na cestnej infraštruktúre hlásia tiež z Kajaského štátu v strednej časti krajiny a zo západného Jakchainského štátu.

Pomoc postihnutému obyvateľstvu sa snažia poskytovať dobrovoľníci Červeného kríža, ktorí mu distribuujú hygienické potreby a provizórne prístrešia a pomáhajú aj zachraňovať ľudí zo zatopených lokalít.

Svoje zdroje na pomoc Mjanmarsku mobilizuje i OSN, ktorá vyjadrila nad situáciou v tejto ázijskej krajine „hlboké znepokojenie“.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie