Jednou vetou

V Moskve zadržali skupinu ľudí falšujúcich podpisové hárky pre voľby

Ilustračné foto

foto: TASR - Milan Drozd

Polícia v Moskve zadržala v sobotu niekoľko ľudí, ktorí sú podozriví z falšovania podpisov na hárkoch na podporu kandidátov na poslancov Moskovskej mestskej dumy. Informovala o tom rozhlasová stanica Echo Moskvy.

Moskovská správa ministerstva vnútra uviedla, že políciu na prípad upozornil majiteľ bytu, kde k podozrivej činnosti došlo. Vypovedal, že v byte, ktorý prenajíma, sa nachádzajú „nepovolané osoby“ falšujúce podpisy na hárkoch na registráciu kandidátov.

Polícia zatiaľ neuviedla, v prospech ktorých kandidátov sa falšovanie listín dialo. V piatok večer tím aktivistov spojených s opozičným politikom Alexejom Navaľným identifikoval v Moskve kanceláriu, kde dochádzalo k rovnakému podvodu.

Podľa agentúry Interfax viacerí opoziční politici, ktorí sa tiež chcú uchádzať o mandát v moskovskom zastupiteľstve, sa medzičasom sťažovali, že po meste sa pohybujú falošní aktivisti zbierajúci podpisy na podpisové hárky na ich podporu. Ide o ľudí, ktorí nie sú nijako spojení s ústredím opozičných strán, dodali politici.

Poľský hotel zrušil rezerváciu členom nemeckej AfD

Moskovská volebná komisia začala prijímať doklady od uchádzačov o poslanecký mandát 7. júna. Kandidáti bez podpory politických strán musia k registrácii priložiť najmenej 5000 podpisov občanov, ktorí ich kandidatúru podporujú. Nemusia ich predkladať osoby, ktorých ako kandidátov navrhli politické strany.

Príjem žiadostí o registráciu kandidátov volieb do Moskovskej mestskej dumy sa skončí 6. júla.  Samotné voľby sa uskutočnia 8. septembra. Väčšina kandidátov lojálnych k súčasnému vedeniu na moskovskej radnici chce kandidovať ako nezávislí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia