Jednou vetou

V mrakodrape Dubajská pochodeň opäť horelo, nikto sa nezranil

Oheň a dym stúpa z mrakodrapu Dubajská pochodeň.

Foto: TASR/AP

Rozsiahly požiar zasiahol v noci na piatok 86-poschodový mrakodrap The Marina Torch, známy aj ako Dubai Torch (Dubajská pochodeň), jednu z najvyšších obytných budov sveta stojacu v metropole rovnomenného emirátu.

Pri incidente neutrpel nikto zranenia a budovu sa podarilo úspešne evakuovať, informoval portál Gulf News.

Plamene sa šírili z deviateho poschodia

Televízia CNN zverejnila na svojej stránke video používateľa instagramu zachytávajúce plamene šľahajúce z množstva podlaží a horiace predmety padajúce z fasády. Hovorca polície pre Gulf News uviedol, že plamene sa začali šíriť z deviateho podlažia.

Dubajská civilná ochrana neskôr na Twitteri oznámila, že požiar sa podarilo dostať pod kontrolu a prebiehajú chladiace práce.

Mrakodrap má 676 bytov

V tomto mrakodrape horelo už 21. februára 2015. Požiar vtedy vypukol okolo 02.00 h miestneho času na 52. podlaží a v dôsledku silného vetra sa rozšíril až po 70. podlažie. Udalosť si vyžiadala niekoľko zranených, ktorí sa nadýchali dymu.

Mrakodrap Marina Torch, nazvaný podľa štvrte, v ktorej stojí, bol dokončený začiatkom roka 2011. Je vysoký 352 metrov a nachádza sa v ňom 676 bytov. Do januára 2012 bol dokonca najvyššou obytnou budovou na svete.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie