Jednou vetou

Pri požiari v Dháke zahynulo najmenej päť ľudí

Požiar mrakodrapu v Dháke 28. marca 2019

foto: twitter

Najmenej päť ľudí zahynulo pri mohutnom požiari, ktorý vo štvrtok vypukol v 19-podlažnej kancelárskej budove v bangladéšskom hlavnom meste Dháka. Informovala o tom agentúra AFP s tým, že v objekte by mohlo byť uviaznutých mnoho ďalších ľudí.

aktualizované: 13:24

Tri osoby zahynuli po skoku z horiacej budovy, ďalšie dve zrejme zomreli na následky samotného požiaru, uviedli miestne úrady.

Podľa niektorých medializovaných správ v snahe uniknúť ohňu z mrakodrapu vyskočilo najmenej šesť ľudí.
Hovorca miestnej nemocnice povedal, že traja ľudia, ktorí zahynuli zrejme po zoskoku z vyšších poschodí budovy, utrpeli vážne poranenia hlavy, ale žiadne zreteľné popáleniny. Dodal, že v nemocnici ošetrili ďalších osem ľudí.

Pri Dojči sa zranilo pri nehode päť ľudí

Na mieste požiaru v bangladéšskej obchodnej štvrti Banani zasahovalo najmenej 19 hasičských jednotiek, informoval už skôr operačný dôstojník z centrálnej hasičskej jednotky v Dháke. Do záchrannej operácie sa zapojili aj vojenské vrtuľníky.

Vo februári mohutný požiar zachvátil niekoľko obytných domov v historickej časti Dháky. O život vtedy prišlo najmenej 70 ľudí a zranenia utrpelo ďalších 50 osôb.

V mrakodrape v Dháke vypukol mohutný požiar

Bangladéšski hasiči začali bojovať s obrovským požiarom, ktorý vo štvrtok vypukol v 19-podlažnej kancelárskej budove v hlavnom meste Dháka. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na predstaviteľa miestneho hasičského zboru.

Na mieste požiaru zasahuje najmenej 19 hasičských jednotiek, uviedol operačný dôstojník z centrálnej hasičskej jednotky v Dháke.  Podľa agentúry AP zostalo v budove uväznených niekoľko ľudí. Objekt sa nachádza v bangladéšskej obchodnej štvrti Banani.

Úrady znížili počet obetí po náraze kamióna do davu ľudí v Guatemale

Obete z miesta nešťastia bezprostredne nehlásili. Podľa niektorých miestnych médií najmenej šesť ľudí v snahe uniknúť ohňu z mrakodrapu vyskočilo.

Na fotografiách zverejnených na sociálnych sieťach bolo vidieť šľahajúce obrovské plamene a hustý čierny dym stúpajúci z budovy, ako aj v panike utekajúcich okoloidúcich ľudí na preplnenej ulici pod budovou.
Do záchrannej operácie sa zapojili aj vojenské vrtuľníky.

Vo februári mohutný požiar zachvátil niekoľko obytných domov v historickej časti Dháky. O život prišlo najmenej 70 ľudí a zranenia utrpelo ďalších 50 osôb.

Môže vás zaujímať

POĽSKO: Prezident vymenoval predsedníčku najvyššieho súdu