V Nemecku narastá antisemitizmus

Ilustračné foto

pixabay.com

Znepokojenie nad zvyšujúcim sa počtom zaznamenaných antisemitsky motivovaných trestných činov v Nemecku vyjadril Svetový židovský kongres (WJC).

Ako vyhlásil v piatok najvyšší predstaviteľ WJC Ronald Lauder, aj keď vymenovanie splnomocnenca vlády pre antisemitizmus Felixa Kleina dokazuje pripravenosť nemeckej vlády riešiť tento problém, je jasné, že je vo všeobecnosti potrebné spoločné úsilie, aby sa zastavil neustále rastúci počet násilných trestných činov a obťažovaní. Nemeckí židia by sa mali cítiť bezpečne a vážene, ako to patrí všetkým občanom spolkovej republiky, vyplynulo z Lauderových slov. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

Mladých na svete nikdy nebolo toľko, ako dnes

V prvom polroku 2018 sa počet ohlásených trestných činov antisemitského charakteru v Nemecku zvýšil podľa oficiálnych zdrojov z vlaňajších 362 na 40l. Tento údaj však nemusí byť konečný, pretože môže dôjsť ešte k dodatočnému ohláseniu ďalších prípadov. Najviac podobných deliktov registrovali v roku 2018 v Berlíne (80), ďalej v Bavorsku (43) a Dolnom Sasku (41).

Môže vás zaujímať

V Sýrii zabili francúzskeho džihádistu – „hlas z parížskych útokov“