Jednou vetou

V Nemecku obžalovali Turka, ktorý chcel kšeftovať s Lennonovými denníkmi

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Nemecká prokuratúra vzniesla žalobu v kauze odcudzených denníkov exbeatla Johna Lennona a iných predmetov z jeho pozostalosti voči 59-ročnému Turkovi Erhanovi G. Práve tento muž, obžalovaný teraz z prechovávania ukradnutých vecí a podvodu, si mal v októbri 2014 od istého aukčného domu v Berlíne prevziať za spomínané osobné veci hudobnej legendy zavraždenej v roku 1980 zálohu vo výške 785.150 eur.

Informovali o tom v pondelok tlačová agentúra DPA i viaceré nemecké elektronické médiá a internetové servery John Lennon (1940-1980) zanechal denníky a ďalšie veľmi osobné predmety manželke Yoko Ono. Veci odcudzil zrejme jej niekdajší šofér, takisto Turek Koral Karsan, ktorého komplicom bol údajne spomínaný obžalovaný.

Nemecká polícia vlani v novembri informovala o tom, že o mesiac skôr našla 86 predmetov z pozostalosti Johna Lennona v priestoroch platbyneschopného nemeckého aukčného domu a pri ďalšom vyšetrovaní potom v batožinovom priestore predpokladaného prechovávateľa objavila i ďalšie Lennonove veci.

Hovorca maďarskej vlády vo Viedni: Fidesz sa neobáva, že by ho vylúčili z EPP

Koral Karsan, ktorý pracoval ako vodič Yoko Ono v rokoch 1995-2006, tvrdil, že veci dostal do daru. Kontakt s vdovou prerušil po tom, čo sa pokúsil od nej vylákať dva milióny dolárov pod hrozbou zverejnenia dôverných informácií a dokumentov. V rámci dohody o vine a treste vyviazol tento Turek z prípadu strávením 60 dní vo vyšetrovacej väzbe a vyhostením zo Spojených štátov.

Na sklonku septembra 2018 polícia v Berlíne oznámila, že odcudzené denníky a ďalšie predmety z pozostalosti niekdajšieho člena legendárnej britskej formácie The Beatles už dostala späť jeho niekdajšia manželka Yoko Ono (85).

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia