Jednou vetou

V Nemecku odsúdili piatich mužov za prípady hromadného znásilnenia

Ilustračná foto

foto: TASR

V súvislosti so sériou hromadných znásilnení školáčok v nemeckom Porúrí odsúdili v pondelok piatich mladých mužov. Krajinský súd v Essene im vymeral za znásilnenia tresty odňatia slobody od troch rokov a deväť mesiacov až po šesť rokov a tri mesiace, informovala agentúra DPA.

Súd ich uznal za vinných z toho, že dievčatá pod falošnými zámienkami vylákali do auta a potom ich na odľahlých miestach znásilnili. K znásilneniam došlo v rokoch 2016-2018. Niektoré zo šiestich dievčat mali v čase spáchania týchto zločinov iba 16 rokov.

Babiš bol vypovedať na polícii

Prokuratúra uviedla, že obžalovaní vo veku od 17 do 24 rokov zneužili „zákerným spôsobom“ bezbrannosť dievčat. Komunikovali o nich v četovacej skupine a dohadovali sa, kde sa stretnú, aby mohli páchať trestné činy. Spravidla si jeden z mužov dohodol schôdzku s dievčaťom a ostatní páchatelia prišli na miesto neskôr.

Traja muži sa počas procesu priznali. Obvinili ich v siedmich prípadoch znásilnenia, aj keď podľa vyšetrovateľov bol ich počet pravdepodobne oveľa vyšší. Súd vo svojom verdikte označil tieto znásilnenia za „ohavné činy“, dodáva DPA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia