Jednou vetou

V Nemecku podnikli raziu proti prostitúcii

Maskovaní policajti odchádzajú z verejného domu po razii voči nútenej prostitúcii a obchodovaniu s ľuďmi v nemeckom meste Mainthal pri Frankfurte 18. apríla 2018.

foto: TASR

Nemecká polícia podnikla v stredu rozsiahlu operáciu voči nútenej prostitúcii a obchodovaniu s ľuďmi. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na informácie polície.

Terčom zásahu sa stala zločinecká skupina, ktorá lákala do Nemecka ženy a transrodové osoby z Thajska. Tie následne nútila k prostitúcii a odovzdávaniu zarobených peňazí. Obete sa zdržiavali v krajine na základe falošných víz.

Podľa agentúry Reuters stredajšia operácia zahŕňa najrozsiahlejšie prehliadky v dejinách nemeckej spolkovej polície.

Razie prebiehali po celej krajine v lokalitách, v ktorých sa sústreďuje prostitúcia. Do akcie bolo nasadených približne 1500 policajtov vrátane príslušníkov špeciálnej zásahovej jednotky GSG 9.

Vyšetrovatelia vytipovali 17 hlavných podozrivých. Kľúčovú úlohu v organizovaní nútenej prostitúcie zohrávala 59-ročná Thajčanka, ktorú spoločne s ďalšími osobami zadržali v meste Siegen v západonemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia