Jednou vetou

V Nemecku zatkli štyri osoby podozrivé z finančnej podpory Islamského štátu

Ilustračné foto

TASR/AP

Nemecké úrady zadržali štyri osoby podozrivé z poskytnutia finančnej podpory teroristickej organizácii Islamský štát (IS). Informovala o tom v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na krajinskú prokurátorku v meste Hamburg Nanu Frombachovú.

„Môžem potvrdiť, že v súvislosti s podporovaním Islamského štátu vydal najvyšší krajinský súd štyri zatykače,“ uviedla Frombachová. Potvrdila tak informáciu zverejnenú v denníku Kieler Nachrichten. Osoby zadržali v meste Neumünster v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko na severe Nemecka.

Podľa prokuratúry žena pochádzajúca zo Šlezvicka-Holštajnska, ktorá emigrovala do Sýrie, kde sa pripojila k IS, dostala v roku 2017 peniaze v hodnote desaťtisícov eur.

Policajti pozatýkali po celej Európe 22 podozrivých, rozbili nebezpečný gang

Zadržané osoby podľa Frombachovej obvinili zo „spoločnej podpory zahraničnej teroristickej organizácie“. Pred ich zadržaním polícia prehľadala dva priestory, jeden v meste Neumünster a druhý v Hamburgu.

Medzitým agentúra AP informovala, že nemecká spolková prokuratúra v inom prípade obžalovala 26-ročnú Nemku z členstva v IS a zo snahy predať na internete opasok s výbušninami. Obžalovaná Derya O. odišla z Nemecka do Sýrie vo februári 2014, kde sa vydala za bojovníka Islamského štátu. Podľa prokuratúry ženu zatkli v novembri 2018.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia