Jednou vetou

V Norimbergu dobodali tri ženy, dve sú v ohrození života

Policajti hliadkujú v norimberskej štvrti St. Johannis 14. decembra 2018

foto: TASR/AP

V nemeckom Norimbergu dobodali vo štvrtok večer tri ženy, dve z nich sú v ohrození života. Zatiaľ nie je jasné či všetky tri prípady spolu súvisia, ani či ich spáchal jeden alebo viacero páchateľov.

aktualizované: 10:02

Podľa polície zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by útoky, ku ktorým došlo v norimberskej štvrti St. Johannis, súviseli s terorizmom. Nevie sa ani to, akou zbraňou páchateľ alebo páchatelia útočili. Podľa nemeckej spravodajskej televízie n-tv bol útočnou zbraňou nôž.

Muž zabitý pri prestrelke s políciou je útočníkom z vianočného trhu

Prvou obeťou sa stala okolo 19.20 h 56-ročná žena, ktorú bodli na ulici do hornej časti tela. Žena utrpela vážne zranenia a musela sa podrobiť chirurgickému zákroku.

Po 22.00 h boli v dvoch susedných uliciach dobodané ešte ďalšie dve obete vo veku 26 a 34 rokov. Obe utrpeli život ohrozujúce zranenia a taktiež ich museli operovať.

Vyšetrovanie prípadov prevzalo oddelenie vrážd norimberskej polície. Zatiaľ nebol nikto zadržaný. Do pátrania po páchateľovi alebo páchateľoch boli nasadené aj služobné psy a vrtuľník. Polícia sa v tejto súvislosti obrátila so žiadosťou o pomoc na prípadných svedkov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia